Logamax plus GB122i

Buderus markasının önemli modellerinden birisi olan Logomax plus GB122i oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Enerji tüketimi oldukça azdır. Kullanımı kolay, montajı basittir. Uyumlu boyutları sayesinde ufacık alanlarda bile büyük oranda yer tasarrufu sağlar. Bu cihazlar ile alakalı bazı sorunlar olabilmektedir. Arıza kodları bulunmaktadır. Bu kodları inceleyerek sorununuzu giderebilirsiniz.

227 Arıza Kodu: Bu arıza kodunun sebebi alev algılanmamasıdır. Alevin algılanması ve sistemin tekrar devreye girmesi için gaz vanasını kontrol edebilirsiniz. Sisteme gaz girişi olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

356 Arıza Kodu: Kombi içerisinde yer alan besleme geriliminin minimum seviyelerin altında olduğu ifade edilmektedir. Bu arızanın çözümünde ise en az 196 VC besleme gerilimine ihtiyaç duyulmaktadır.

1017 Arıza Kodu: Su basıncı çok düşük seviyelerde olduğunda bu uyarı verilir. Su basıncının kontrol edilmesi gerekir. Eğer gerekiyor ise su ilavesi yapılmalıdır.

2971 Arıza Kodu: Çalışma basıncının gereken basıncın çok altında olduğu durumlarda uyarı verilmektedir. Uyarının giderilmesi ve çözüme ulaştırılması için ısıtma tesisatındaki havanın alınması gerekir. Bir diğer yöntem ise su basıncıdır. Bu basınç kontrol edilmelidir.

2972 Arıza Kodu: Şebeke geriliminin çok düşük olması halinde yaşanan bir sorundur. Gerilim beslemesi olması gereken değere getirilirse sorun çözülebilir.

Logamax plus GB022i

43 DB çok küçük ses kabiliyeti ile mutfağınızda kullanım için ideal bir kombidir. Yoğuşmalı olan bu kombi yüksek tasarruflu bir yakma işlemi gerçekleştirir. Güvenli ısınma imkânı sunan Logomak plus GB022i 20 kW güç seçeneğindedir. Bu cihazın çeşitli arıza durumları olabilir. Belirtilen kodları inceleyerek arızaya çözüm bulabilirsiniz.

227 Arıza Kodu: Alev algılanmasından kaynaklanan bir sorundur. Bu sorunun giderilmesi için cihaza gelen gazın kontrol edilmesi gerekir. Gaz vanası veya doğalgaz sayacı üzerindeki vana kontrol edilebilir.

356 Arıza Kodu: Kombi beslemesinde yer alan gerilimin çok düşük seviyelerde olması sebebiyle bu hata alınmaktadır. Çözümü ise 196 VAC besleme gerilimi olarak ifade edilebilir. Bu gerilim değeri veya üstündeki bir gerilim değerinde cihaz normale dönecektir.

1017 Arıza Kodu: Su basıncı çok düşük olduğunda cihaz bu arızayı verir. Arızanın giderilmesi için su takviyesi yapılması gerekir. Bazı durumlarda su olduğu halde arıza veriliyor ise teknik destek almanız gerekebilir.

2971 Arıza Kodu: Çalışma basıncı çok düşük olduğunda bu uyarı ile karşılaşılmaktadır. Uyarının çözümü ise ısıtma tesisatındaki havanın alınmasından geçer. Bir diğer çözüm ise su basıncının kontrol edilmesidir.

2972 Arıza Kodu: Şebekeden alınan gerilimin çok düşük olması halinde cihaz arızaya düşer. Bu durumda gerilim standart seviyelere getirilmelidir.

Logamax plus GB172i

12 litre genleşme tankı kapasitesine sahip olan bu modelde yüksek verimlilik ve yüksek ısı dağılımı elde edilmektedir. 24 kW güç değerine sahip olan cihaz yapısı sayesinde birçok alana uygundur. Hızlı ısıtma özelliği ile sıcaklık dağılımı harika bir şekilde yönetir.

0Y Arıza Kodu: Bu arıza kodu sensörün sıcaklığındaki artışın yüksek olması halinde ortaya çıkar. Çözümü ise servise başvurmaktır.

2 E-Y Arıza Kodu: Kalorifer tesisatındaki sirkülasyon kaynaklı hatalarda bu sorun ortaya çıkar. Tesisatta bir tıkanıklık veya kaçak olabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka teknik servise başvurmak gerekmektedir.

3A-Y Arıza Kodu: Fan çalışmadığında bu arıza kodu verilmektedir. Fana gelen voltaj düşük olabilir. Bu sorun yok ise mutlaka teknik servise başvurmalısınız.

4L Arıza Kodu: Tesisattaki su basıncı düşük olduğunda uyarı verilmektedir. Tesisata su ilavesi yaparak sorunu çözebilirsiniz.

4Y Arıza Kodu: Gidiş suyundaki sensördeki arızalarda bu uyarı verilmektedir. Uyarının çözümü ise teknik servise başvurmak olacaktır. Sensör değişimi gerekebilir.

5L Arıza Kodu: BUS iletişimindeki aksaklıklar 5 L arıza koduna sebeptir. Termostatın kablosunda kopukluk olabilir. Bu kontrol edilmelidir. Eğer sorun çözülmüyor ise servise başvurmalısınız.

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorunudur. Bu sorunun çözümü olarak kombi gaz vanası kontrol edilebilir. Gaz vanası açık ise ana giriş sayacı kontrol edilmelidir. Burada da bir problem yok ise teknik servis aranmalıdır.

6C Arıza Kodu: Gaz kesilse de alev devam ediyorsa bu arıza kodu karşınıza çıkabilir. Sorunu çözmek için teknik servisten destek almalısınız.

7 C-L Arıza Kodu: Elektrik voltajında düşüklük varsa arıza kodu 7CL karşınıza çıkar. 30 saniye boyunca reset tuşuna basılı tutmanız gerekmektedir. Bu sayede cihazı yenileyebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse servise başvurmalısınız.

9 U-L Arıza Kodu: KIM algılamama veya gaz armatürü sorunlarında bu uyarı verilmektedir. Çözümü ise servise başvurmaktır.

H11 Arıza Kodu: Kullanım suyunda bir sorun olduğunu belirtir. Bu filtrelerden veya farklı bir parçadan kaynaklanabilir. Servise başvurmanız gerekmektedir.

EL 8Y Arıza Kodu: Dahili bir parçaya ait arızayı belirler. Mutlaka servise başvurmalısınız.

Logamax plus GB062

8 Litre genleşme tankına sahiptir. 20 mbar gaz basıncında çalışan cihaz son derece tasarrufludur. Hızlı ısıtma yapar. Bu sayede ısı dağılımını en iyi şekilde ayarlar. 24 kW yoğuşmalı olarak piyasada bulunmaktadır. Bu cihaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki arıza kodlarını inceleyebilirsiniz.

3C Arıza Kodu: Defrensiyel basınç şalterinin kapanmaması durumunda bu arıza oluşur. Voltaj düşük olursa bu durumla karşılaşabilirsiniz. Voltajı normal seviyeye getirmelisiniz. Eğer çalışmıyor ise servise başvurun.

4L Arıza Kodu: Tesisat su basıncının düşük olması sebebiyle arıza karşınıza çıkacaktır. Gidermek için öncelikle su basıncını kontrol edin. Sonrasında su ilavesi gerçekleştirin.

4Y Arıza Kodu: Gidiş suyundaki sensörde arıza olduğunda 4Y arızası verir. Bu sorunu ancak teknik servis giderebilir.

5L Arıza Kodu: BUS iletişim kısmında bir sorun oluşmuş olabilir. Çözümü ise teknik servise başvurmaktır.  Termostat kablosunda da bir arıza olabilir. Bu kısım kontrol edildikten sonra servise başvurabilirsiniz.

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorunudur. Ateşleme ile alakalı problemi çözmek için gaz kaynaklarını kontrol etmelisiniz. Kombi vanası veya ana vana kontrol edilmelidir. Gaz girişi olduğu halde sorun devam ediyorsa teknik servis aranmalıdır.

6C Arıza Kodu: Gaz kesildikten sonra alev devam ediyor ise bu arıza kodu verilir. Servise başvurmanız önem taşımaktadır.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyuna ait sensörlerde arıza anlamına gelmektedir. Servise başvurulmalıdır.

CC Arıza Kodu: Dış hava sensörünün algılanmaması sorunudur. Dış hava termostatını kontrol etmelisiniz. Bağlantı kablosu kontrol edilmelidir. Sorun geçmiyor ise servise başvurunuz.

EP Arıza Kodu: Uzun süre boyunca reset tuşuna basılı tutulmuş. Çözüm ise doğru reset olacaktır. 30 sn boyunca reset tuşuna basınız.

Logamax plus GB012

3C Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalteri ile alakalı bir sorundur. Voltajın düşük olması bu sorunun temel sebebidir. Eğer voltajı normal seviyeye getirdiğinizde halen arıza devam ediyorsa servise başvurun.

4L Arıza Kodu: Tesisattaki su basıncı düşükken bu uyarı verilmektedir. En az 1.2 bar seviyesine kadar su yükseltilmelidir.

4Y Arıza Kodu: Gidiş suyunun sensöründeki arızalarda bu uyarı karşınıza çıkar. Çözümü ise teknik servise başvurmaktır.

5L Arıza Kodu: BUS iletişim sorunlarında bu arıza kodu karşınıza çıkar. Termostat bağlantısında sorun olabilir. Servise başvurmalısınız.

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorunlarında 6A arıza kodu ekranda gözükecektir. Gaz vanalarını kontrol edebilirsiniz. Arıza devam ediyorsa servise başvurun.

6C Arıza Kodu: Gaz kesildikten sonra alev yanmaya devam ediyorsa bu sorun verilir. Servise başvurmalısınız.

B3 Arıza Kodu: Yoğuşma eşanjöründe su seviyesi sensörü hatası verildiğinde bu arıza kodu karşınıza çıkar. Yoğuşma giderindeki problemler sebebiyle arıza gözükebilir. Yoğuşma giderini kontrol ediniz.

C7 Arıza Kodu: Fan çalışmadığında arıza gözükecektir. Voltaj düşük olabilir. Fan sorunları olabilir. Servise başvurunuz.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyu sensöründe arıza olduğu anlamına gelir. Yetkili servise başvurun.

EP Arıza Kodu: Uzun süreli olarak reset tuşuna basılı tutulduğunda bu uyarı karşınıza çıkar. 30 saniye boyunca reset tuşuna basın.

EC Arıza Kodu: Dış hava sensörü arızasıdır. Yetkili servise başvurun. Dış hava sensörüne bağlı termostat ile alakalı bir sorun olabilir. Bu sorunu gidermek için sensörü kontrol edebilirsiniz.

Logamax plus GB072

12 Litre yoğuşma tankına sahip olan bu kombi yoğuşmalıdır. Çift eşanjöre sahiptir. Bu sayede ısı dağılımını çok daha iyi yapmaktadır. Yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. Arıza durumunda evde yapabileceğiniz çözümler mevcuttur. Ayrıca teknik servise başvurarak sorunları çözebilirsiniz. Bu kombi ile ilgili arızalar ve çözümleri aşağıdaki gibi sıralanabilir.

3C Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalteri sorununda bu arıza kodu belirecektir. Şalter kapanmıyorsa bu sorun karşınıza çıkar. Voltaj düşük olabilir. Servise başvurmanız gerekmektedir.

4L Arıza Kodu: Tesisattaki su basıncı düşük olduğu anlamına gelir. Basıncı kontrol etmelisiniz. 1.2 bar seviyesinde bir basınç olduğu halde uyarıyı alıyorsanız teknik servise başvurunuz.

4Y Arıza Kodu: Gidiş suyu sensöründeki arızalarda bu uyarı verilecektir. Yetkili servisi çağırmalısınız.

5L Arıza Kodu: BUS iletişim kopukluklarında 5L arızası verilir. Termostat bağlantılarında bir sorun olabilir. Bir diğer çözüm ise servise başvurmak olacaktır.

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorununda 6A arızası ile karşılaşabilirsiniz. Yetersiz gaz sebebiyle ateşleme yapılamaz. Çözümü ise gaz vanalarını kontrol etmek olacaktır. Halen çözüme ulaşamıyorsanız bu durumda servise başvurabilirsiniz.

6C Arıza Kodu: Gaz kesilse de alev devam ediyorsa 6C arıza kodu karşınıza çıkabilir. Çözümü ise servise başvurmaktır.

9P Arıza Kodu: KIM algılanmadığında bu arıza kodu belirir. Servise başvurmanız gerekmektedir.

CC Arıza Kodu: Dış hava sensörü arızaları ve sensör algılanmaması durumunda bu uyarı verilir. Yetkili servise başvurunuz.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyu sensöründeki arızalarda bu uyarı karşınıza çıkabilir. Yetkili servise başvurmanız önem taşıyor.

EL Arıza Kodu: KIM arızası olabilir. LOGAMATİC BC20 arızası da olabilir. Yetkili servise başvurmalısınız.

EP Arıza Kodu: Reset tuşuna fazla basıldığında bu hata verilir. 30 saniye boyunca basılı tutarak eski haline çevirebilirsiniz.

Logamax plus GB042

10 litre genleşme tankına sahiptir. 36 DB ile oldukça sessiz çalışabilir. Düşük tüketim değerleri ve düşük hacmi ile birçok alanda kullanım kolaylığı sağlar. Hermetik bir kombidir. Bu kombinin arıza kodları ve çözümleri şu şekildedir.

3C Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalterinin kapanmaması durumunda bu arıza kodu belirir. Gerilim değerlerini kontrol etmeniz gerekmektedir. Çözüm olmuyorsa teknik servise başvurun.

4L Arıza Kodu: Tesisattaki su basıncının düşük olduğu anlamına gelir. 1.2 bar seviyesine çıkana kadar su ilave edin. Çözülmüyor ise teknik servise başvurun.

4Y Arıza Kodu: Gidiş suyuna ait sensör arızalarında bu uyarı verilir. Çözümü ise servise başvurmaktır.

5L Arıza Kodu: BUS iletişim sırasında kopukluklar olduğu anlamına gelir. Termostatta sorun olabilir. Kabloları ve termostatı kontrol edin. Çözülmüyor ise veya termostatınız yok ise teknik servise başvurun.      

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorunlarında bu uyarı verilir. Gaz basıncı düşük olabilir. Hatta gaz olmayabilir. Eğer çözüm bulamıyorsanız teknik servis arayabilirsiniz.

6C Arıza Kodu: Gaz kesilse de alev gözükmeye devam ediyorsa bu uyarı verilir. Çözümü ise servise ulaşmaktır.

CC Arıza Kodu: Dış hava sensörü algılanmıyorsa bu uyarı verilir. Dış hava termostatına ait bağlantıları ve kabloları kontrol edebilirsiniz. Diğer bir çözüm ise teknik servise başvurmaktır.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyu sensörünün arızalandığı anlamına gelir. Yetkili servise başvurun.

EP Arıza Kodu: Uzun süreli olarak reset tuşuna basılı tutulduğu anlamına gelir. 30 saniye boyunca reset tuşuna basın.

Logamax U0222E

Çok az yer kaplayan bu cihaz oldukça kompakt bir tasarıma sahiptir. 22kW çıkış gücü ile yüksek ısıtma kapasitesine sahiptir. Montajı kolaydır. Basit şekilde hızlıca montajı yapılabilir. Tüketim değerleri oldukça düşüktür. Bu cihaz ile alakalı arıza kodları aşağıda sıralanmıştır.

2E Arıza Kodu: Tesisattaki su basıncı düşükken bu uyarı verilir. Çözümü ise 1.2 bar seviyesine kadar su eklenmesidir.

3A Arıza Kodu: Fan devir sayısı düşük anlamına geliyor. Voltaj düşük olabilir. Bir diğer sorun ise baca montajından kaynaklı olabilir. Baca montajının düzgün olması sağlanır. Sorun devam ediyorsa teknik servise başvurabilirsiniz.

3C Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalterinin kapatmaması durumunda bu uyarı verilir. Çözümü için servise başvurabilirsiniz. Voltaj düşük olabilir.

3Y Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalteri kapalıyken açık konuma gelmiyor. Bunun çözümü için teknik servise başvurunuz.

4C Arıza Kodu: Kombinin su sıcaklığı normalin üzerine çıktığında bu uyarı verilir ve cihaz kendini koruma moduna alır. Çalışmayı durdurur. Bu sorunun bazı sebepleri olabilir. Su basıncı düşük olabilir. Su basıncını 1.2 bar seviyesine kadar yükseltiniz. Eğer basınçla alakalı bir sorun yok ise kombinize bağlı peteklerin vanalarını kontrol ediniz. Resetleme yaparak arızayı gidermeyi deneyebilirsiniz.

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorunudur. Tüm vanaların açık olduğunu kontrol etmelisiniz. Reset atarak cihazınızı baştan başlatabilirsiniz. Sorun devam ediyorsa teknik servise başvurun.

6C Arıza Kodu: Gaz kesilse de aleve yanmaya devam ediyorsa bu arıza verilir. Servise başvurmalısınız.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyu sensörü arızalarında bu durum yaşanabilir. Çözümü ise servise başvurmaktır.

C7 Arıza Kodu: Fan çalışmadığında C7 kodu karşınıza çıkar. Çözümü ise voltajın kontrol edilmesidir. Sorun devam ediyorsa teknik servise başvurun.

d7 Arıza Kodu: Gaz grubu arızalarında uyarı verilir. Yetkili servise başvurun.

Fd Arıza Kodu: Reset tuşuna yanlışlıkla uzun süreli bastığınızda bu arıza verilir. 30 saniye boyunca basılı tutarak doğru reset atıp normale döndürebilirsiniz.

P Arıza Kodu: Cihaz tipinin tanımlanmaması sorunudur. Yetkili servise başvurarak sorunu çözebilirsiniz.

I I Arıza Kodu: Fan devir ayarı seçilmemiş anlamına gelir. Yetkili servisten destek alınız.

Logamax U072

8 Litre genleşme tankı bulunmaktadır. Yoğuşmalı olan bu cihaz yüksek enerji tasarrufu sağlar. Bu cihaz çift eşanjörlüdür. Yüksek kapasitesi sayesinde güzel bir ısı dağılımı sağlar. Montajı oldukça kolaydır. Kullanımı da bir o kadar kolaydır. Mutfakta kullanıldığında çok fazla yer kaplamaz. Cihaz ile ilgili arıza kodları şu şekildir.

2E Arıza Kodu: Tesisat su basıncının düşük seviyelerde olması sebebiyle bu uyarı verilir. Basıncı 1.2 bar seviyesine çıkararak sorunu çözebilirsiniz.

3A Arıza Kodu: Fan devir sayısının düşük olması anlamına gelir. Çözümü ise fan devir sayısının yükseltilmesidir. Baca kontrol edilebilir. Baca bağlantısı sorunları buna sebep olabilir. Ayrıca voltaj da düşük olabilir.

3C Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalteri kapanmıyorsa bu uyarı ekranda olacaktır. Çözümü ise teknik servise başvurmaktır.

3Y Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalteri kapalı haldeyken açık konuma gelmiyorsa 3Y arıza kodu verilecektir. Yetkili servise başvurarak sorunu çözebilirsiniz.

4C Arıza Kodu: Kombi suyunun sıcaklığının normal seviyenin üstüne çıkması anlamına gelir. Su basıncı düşük olabilir. Basıncı kontrol etmelisiniz. Kombinize reset atabilirsiniz. Bu sorun halen devam ediyorsa teknik servise başvurmalısınız.

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorunlarında bu durum yaşanabilir. Çözümü ise gaz vanalarını kontrol etmek olacaktır. Gaz akışında sorun yok ise cihazınızı resetleyiniz. Halen sorun devam ediyorsa teknik servise başvurmalısınız.

6C Arıza Kodu: Gaz kesilse de alev yanmaya devam ediyordur. Bu sorunun çözümü ancak servisle mümkündür.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyu sensörü arızalarında bu sorun yaşanabilir. Sensör değişimi gerekebilir. Çözümü için lütfen teknik servise başvurun.

C7 Arıza Kodu: Fan çalışmıyor ise bu arıza devam edecektir. Çözümü için teknik servise başvurunuz.

d7 Arıza Kodu: Gaz grubu arızalarında bu sorun ortaya çıkabilir. Çözümü için servise başvurun.

Fd Arıza Kodu: Reset tuşuna uzun süre basılı tutulması halinde sorun ortaya çıkar. Çözümü için teknik servise başvurun.

P Arıza Kodu: Cihaz tipi tanımlanmamıştır. Yetkili servise başvurarak sorunu çözebilirsiniz.

I I Arıza Kodu: Fan devir ve ayar sayısı seçilmemiş anlamına gelir. Yetkili servise başvurarak sorunu çözebilirsiniz.

Logamax U052

8 litre genleşme tankı bulunuyor. 46 DB ses seviyesine sahiptir. 155 W elektrik tüketimi bulunmaktadır. 40 kg kadar bir ağırlığı mevcuttur.

3A Arıza Kodu: Fan devir sayısının düşük olduğu anlamına gelir. Voltaj düşük olabilir. Sorun devam ederse teknik servise başvurunuz.

3C Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalteri işlevini yerine getirmiyor ve kapatmıyor anlamına gelir. Yetkili servise başvurarak sorunu çözebilirsiniz.

3Y Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalteri kapalı haldeyken açık hale geçmiyorsa bu sorun ortaya çıkar. Yetkili servise başvurarak sorunu giderebilirsiniz.

4C Arıza Kodu: Tesisattaki suyun maksimum sıcaklık değerinin üzerine çıkması anlamına gelir. Su basıncı düşük olabilir. 1.2 bar seviyesine kadar su eklemesi yaparak sorunu çözebilirsiniz. Bir diğer çözüm ise cihazı resetlemektir.

4Y Arıza Kodu: Gidiş suyu sensörü hatalarında bu problem ortaya çıkabilir. Çözümü için teknik servise başvurunuz.

5L Arıza Kodu: BUS iletişim kopukluklarında bu sorun ortaya çıkar. Çözmek için teknik servise başvurunuz. Termostat bağlantılarını kontrol ediniz.

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorunundan kaynaklanan bir arızadır. Cihazı resetleyebilirsiniz. Gaz vanalarını kontrol edebilirsiniz. Sorun devam ederse teknik servise başvurunuz.

6C Arıza Kodu: Gaz kesildikten sonra alev algılanması durumudur. Servise başvurup sorunu çözebilirsiniz.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyu sensörü arızalarıdır. Yetkili servise başvurarak sorunu çözebilirsiniz.

EC Arıza Kodu: Dış hava sensöründeki problemlerden kaynaklanmaktadır. Servise başvurunuz.

EL Arıza Kodu: KIM veya LOGAMATİC BC20 arızasıdır. Yetkili servise başvurunuz.

EP Arıza Kodu: Uzun süre boyunca reset tuşuna basılı tutulmuştur. 30 saniye boyunca resete basılı tutarak sorunu çözebilirsiniz.

- Arıza Kodu: Dış hava sensörü arızasıdır. Yetkili servise başvurunuz.

Logamax U062

8 litre genleşme tankına sahiptir. 38 DB ses seviyesine ve 121 W enerji tüketimine sahiptir. 43 kg ağırlığı bulunmaktadır.

3A Arıza Kodu: Fan devir sayısı düşüktür. Voltaj düşük olabilir. Durum devam ediyorsa teknik servise başvurunuz.

3C Arıza Kodu: Defransiyel basınç şalteri kapatmıyor arızasıdır. Voltaj düşük olabilir. Servisten destek almalısınız.

3Y Arıza Kodu: Defransiyel basınç kapalı durumda olduğunda açık duruma geçmemesi halinde bu uyarı alınır. Yetkili servisten destek almanız gerekmektedir.

4C Arıza Kodu: Su sıcaklığı maksimum seviyenin çok üzerindedir. Bu sorunun giderilmesi için birinci yol su basıncının kontrolüdür. 1.2 bar seviyesine kadar su eklemesi yapılmalıdır. Bir diğer çözüm reset tuşuna 30 saniye basılı tutulmasıdır. Sorun devam ediyorsa mutlaka teknik servisten destek almalısınız.

4Y Arıza Kodu: Gidiş suyu sensörü arızalıdır. Yetkili servisten destek alarak sorunu çözebilirsiniz.

5L Arıza Kodu: BUS iletişim kopukluğu anlamına gelir. Termostatı kontrol etmelisiniz.

6A Arıza Kodu: Ateşleme sorunudur. Ateşlemenin devam etmesi için gaz vanalarını kontrol edin. Reset atmayı deneyin. Tüm bunlar çözüm olmadıysa teknik servisten destek isteyin.

6C Arıza Kodu: Gaz kesilse de alev devam ediyor anlamına gelir. Yetkili servisten destek alabilirsiniz.

9C Arıza Kodu: KOD anahtarı algılanmamaktadır. Yetkili servise başvurun.  Gaz vanalarını ve gaz basınçlarını kontrol edin. Durum devam ediyorsa mutlaka servisten destek alın.

CL Arıza Kodu: Kullanım suyu sensörü arızasıdır. Yetkili servise başvurun.

EL Arıza Kodu: KIM veya LOGAMATİC BC20 arızasıdır. Servisle sorunu çözünüz.

EP Arıza Kodu: Uzun süre boyunca reset tuşuna basılmıştır. Çözümü ise 30 saniye boyunca reset tuşuna basmaktır.

- Arıza Kodu: Dış hava sensörü arızasıdır. Termostat kontrol edilmelidir.